Kde vznikl bungee jumping?⭐

Adrenalinový bungee jumping

Bungee jumping v AKCI

Bungee jumping je adrenalinový sport, který vznikl v 80. letech v Novém Zélandu. Tento sport spočívá v skoku z výšky pomocí bungee šňůry – speciální gumové šňůry, která absorbovala energii skoku a zabraňovala úrazu.

Bestsellery!

Bungee Jumping – Odkud to pochází?

Bungee jumping pochází z Ostrova tichomořských ostrovů Vanuatu. Tamní obyvatelé, Nagolové, prováděli tento způsob skákání po tisíce let. Skákali z vysokých stromů, připoutáni provazem, nebo drátěnou sítí. Tento sport se dostal do Evropy v roce 1979, kdy se David Kirke a Ian Ford pokusili skočit z mostu Clifton Suspension Bridge. Od té doby se bungee jumping stal populárním způsobem zábavy po celém světě.

Více informací o bungee jumpingu najdete na Wikipedii.

Kde vznikl bungee jumping?

Kde vznikl bungee jumping?

Bungee jumping vznikl na Novém Zélandu v roce 1988. Tamní skupina nadšenců založila neziskovou společnost AJ Hackett Bungy, která provozuje bungee jumping po celém světě. Skupina vyvinula bezpečné a inovativní techniky pro bungee jumping a umožnila tak širokému okruhu lidí bezpečně tuto adrenalinovou aktivitu vyzkoušet.

Jaké jsou bezpečnostní opatření pro bungee jumping?

Hlavním bezpečnostním opatřením pro bungee jumping je použití bezpečných elastických pružin a kvalitních kotevních bodů. Tyto prvky zaručují, že bungee jumper bude při skoku bezpečně připoután a zajistí mu dostatečnou ochranu před zraněním. Další bezpečnostní opatření zahrnují použití speciálního oblečení a zařízení, které je navrženo tak, aby poskytlo co největší pohodlí a bezpečí při skoku.

Kdo může provádět bungee jumping?

Bungee jumping je aktivita, kterou mohou provádět lidé starší 18 let, kteří jsou fyzicky a duševně zdraví. K provádění bungee jumpingu je také nutné mít potřebnou fyzickou kondici, která je nutná k tomu, aby se zabránilo zraněním. V některých případech mohou být náročnosti bungee jumpingu upraveny dle potřeb jednotlivce.

Bungee jumping v AKCI

Bungee Jumping – sportovní aktivita s historií

Bungee jumping je adrenalinový sport, který se dnes těší velké oblibě. Jeho kořeny sahají až do Nové Kaledonie, kde byl po prvé vyvinut koncem 70. let. Tento sport se stal oblíbeným nejen mezi dobrodruhy, ale také mezi širokou veřejností. Bungee jumping vyžaduje značnou odvahu a hraje se s přírodními silami, které je třeba respektovat. Tato nová sportovní aktivita přináší nezapomenutelný pocit svobody a dobrodružství.

Tento článek je určen pro všechny, kteří mají zájem zkusit bungee jumping nebo o tom chtějí vědět více. Pomůžeme vám pochopit, jak tento adrenalinový sport vznikl a jaké jsou jeho bezpečnostní pravidla. (Vznik bungee jumpingu, bezpečnostní pravidla, historie bungee jumpingu, rozdíly mezi bungee jumpingem a dalšími sporty).

Kategorie: Bungee jumping

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.