Jaký je rozdíl mezi whisky a whiskey?

Jaký je rozdíl mezi whisky a whiskey?

Nejširší nabídka WHISKEY v AKCI

Whisky a whiskey

Rozdíl mezi whisky a whiskey je v tom, že whisky je obecný název pro destilát z obilí, kdežto whiskey je specifický druh whisky, který je vyráběn v Irsku a Skotsku. Whisky je vyráběna ve všech druzích obilí, zatímco whiskey je vyráběna speciálně z ječmene. Whisky je vyráběna ve většině zemí světa, zatímco whiskey je vyráběna pouze ve Skotsku a Irsku. Whisky se obvykle destiluje dvakrát, zatímco whiskey je destilována třikrát. Whisky se obvykle zraje po dobu 3 až 5 let, zatímco whiskey se obvykle zraje po dobu 8 až 12 let.

Whisky a Whiskey: Rozdíl mezi nimi

Whisky a Whiskey jsou oba alkoholické nápoje, které jsou vyrobeny z kukuřičného nebo ječmenného sladu. Oba jsou destilovány a následně zrají ve dřevěných sudech. Přesto existují významné rozdíly mezi nimi.

Whisky je termín, který se obecně používá pro všechny druhy destilátů vyrobených destilací sladu, zatímco Whiskey je termín specifický pro alkoholické nápoje, které se vyrábějí v Irsku a ve Spojených státech. Dalším rozdílem je to, že whisky je destilována dvakrát, zatímco whiskey je destilována třikrát. Zatímco whisky se vyrábí po celém světě, whiskey se vyrábí pouze v USA a Irsku.

V USA a Velké Británii existuje několik druhů whisky a whiskey, které se liší typem sladu, způsobem zrání a typem dřeva, ve kterém se zrají. Obecně lze říci, že whisky má jemnější chuť než whiskey.

Jaký je rozdíl mezi whisky a whiskey?

Co je to whisky?

Whisky je destilát z obilí, obvykle je vyráběn z ječmene, který se po destilaci uloží do sudů na zrání po dobu nejméně tří let.

Co je to whiskey?

Whiskey je destilát z obilí, který je vyráběn ve Spojených státech a Irsku. Většinou se používá kukuřice, ječmen a pšenice.

Jaký je rozdíl mezi whisky a whiskey?

Rozdíl mezi whisky a whiskey je v jejich původu. Whisky je destilát z obilí vyrobený ve Skotsku, Anglii nebo Irsku, zatímco whiskey je destilát z obilí vyrobený ve Spojených státech a Irsku.

Nejširší nabídka WHISKEY v AKCI

Rozdíly mezi Whisky a Whiskey

Whisky a whiskey jsou oba oblíbené nápoje a jsou často používány synonymně. Nicméně, jsou mezi nimi rozdíly. Whisky pochází z Velké Británie a Irska a whiskey pochází z Ameriky a Skotska. Whisky je vyráběna z ječmene, zatímco whiskey je vyráběna z kukuřice. Tónování whisky se provádí sudy po bourbonu a whisky se tónuje sudy po sherry. Zatímco whiskey se tónuje sudy po bourbonu. Také whisky mívá lehčí chuť s více sladkostí, zatímco whiskey mívá silnější a hořčí chuť.

V závěru je důležité si uvědomit, že whisky a whiskey jsou oba populární nápoje, které se liší v závislosti na jejich výrobě, typu sudů a chuti.

Tento článek je určen pro milovníky whiskey a whisky, kteří se chtějí dozvědět více o těchto dvou nápojích. Pomůže čtenářům pochopit, jaké jsou mezi nimi rozdíly a jaký typ nápoje se hodí pro jejich chuť. (Hlavní myšlenky: rozdíly mezi whisky a whiskey, vhodné typy pro danou chuť, další informace o obou nápojích).

Kategorie: Whiskey

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.