Jaký je rozdíl mezi whisky a Bourbonem?

Jaký je rozdíl mezi whisky a Bourbonem?

Nejširší nabídka WHISKEY v AKCI

Whisky a Bourbon jsou oba druhy amerického tvrdého alkoholu, který se vyrábí destilací obilného sladu a jeho následným zráním. Oba mají bohatou historii a jsou oblíbené po celém světě. I přesto však existuje několik významných rozdílů mezi nimi.

Rozdíl mezi Whisky a Bourbonem

Whisky a Bourbon jsou oba destiláty, které se vyrábějí z kukuřičného sladu, ale mají odlišné způsoby zpracování. Whisky je obecně destilát vyráběný z ječmene nebo žita a může být vyráběna prakticky kdekoli na světě. Bourbon se vyrábí pouze v USA a musí být vyroben z alespoň 51% kukuřičného sladu. Tato whisky musí také být uložena ve speciálních dubových sudech, které byly předem uvařeny. Dalším důležitým faktorem je, že Bourbon nemůže být příliš sladký, takže nesmí být do něj přidány žádné příchutě. Více informací o rozdílu mezi Whisky a Bourbonem lze nalézt na The Spruce Eats nebo na Diffen.

Jaký je rozdíl mezi whisky a Bourbonem?

Co je whisky?

Whisky je destilovaný alkoholický nápoj, který se vyrábí smísením obilí, jako je ječmen, pšenice nebo kukuřice, s vodou a následným kvašením. Jeho název je odvozen z gaelštiny uisge beatha, což znamená „živá voda“. Whisky se obvykle dělí na skotskou, irskou a americkou whisky.

Co je bourbon?

Bourbon je druh americké whisky, který se vyrábí z kukuřice a dalších obilovin. Musí se vyrábět v USA a mít minimální stupňovitost 51%. Bourbon je známý svou výraznou sladkou chutí, která je způsobena jeho zralostí v dubových sudech.

Jaký je rozdíl mezi whisky a Bourbonem?

Whisky a bourbon jsou oba druhy destilovaného alkoholu, ale mají odlišné ingredience, techniky a chutě. Whisky je vyráběna převážně z ječmene, pšenice nebo kukuřice, zatímco bourbon je vyroben z kukuřice. Whisky může být vyrobena kdekoli na světě, zatímco bourbon musí být vyroben v USA. Whisky je známá svou hořkou chutí a bourbon má sladkou chuť, kterou získává po zrání v dubových sudech.

Nejširší nabídka WHISKEY v AKCI

Rozdíl mezi Whisky a Bourbonem

Whisky a Bourbon jsou oba druhy alkoholických nápojů vyrobených z ječmene. Hlavní rozdíl mezi nimi je, že whisky je připravena v různých zemích po celém světě, zatímco Bourbon je pouze americký nápoj vyrobený v USA. Dalším rozdílem je, že whisky je vyrobena z kukuřičného ječmene, zatímco Bourbon je vyroben z obilí ječmene, jako je ječmen, pšenice a kukuřice. Konečně, whisky je zpravidla filtrovaná přes dřevěné uhlí, zatímco Bourbon není.

Tento článek je určen pro ty, kteří se chtějí dozvědět více o rozdílu mezi whisky a bourbonem. Pomůže jim pochopit jejich rozdíly a vybrat si správný nápoj pro jejich chuť. (Hlavní myšlenky článku: vysvětlit rozdíly mezi whisky a bourbonem, pochopit jejich vlastnosti a vybrat si správnou whisky či bourbon podle chuti.)

Kategorie: Whiskey

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.