Jaké jsou různé druhy whisky

Jaké jsou různé druhy whisky?

Whisky, někdy též nazývaná whiskey, je alkoholický nápoj vyrobený z obilného sladu a podrobený procesu destilace. Existuje více druhů whisky, každý s různým charakterem a chutí. Pokud jste milovník whisky a chtěli byste si prohloubit své znalosti, přečtěte si následující článek.

Bourbon

Bourbon je druh whisky původem z USA. Tato whisky je vyrobená z nejméně 51% kukuřičného sladu a je destilovaná pouze v USA. Bourbon má silnou chuť a často se používá k míchání koktejlů.

Scotch

Scotch, nebo také skotská whisky, je vyrobená z ječmene, který je sušený nad ohněm v pecích, což dává této whisky charakteristickou rauchovou chuť. Skotská whisky se destiluje v zemi Skotsko a vyrábí se ve dvou typech: Single Malt a Blended. Single Malt skotské whisky jsou vyrobeny pouze z ječmene a jsou destilované v jedné palírně. Blended whisky znamená, že více druhů whisky je smícháno dohromady, aby se dosáhlo správné chuti.

Irská whisky

Irská whisky se vyrábí z ječmene a je sušená v pecích namísto nad ohněm. Tento proces dává irské whisky jemnější a sladší chuť než skotské whisky. Irská whisky se destiluje pouze v Irsku a je také vyráběna ve dvou typech: Single Malt a Blended.

Rye whisky

Rye whisky je vyrobená z nejméně 51% žitného sladu. Má silnou kořeněnou chuť a patří mezi oblíbené druhy whisky v USA a Kanadě.

Pokud vás whisky zajímá více, můžete si přečíst další informace na článku na webu KnightRider.cz. Naleznete tam rady pro ochutnávání whisky nebo tipy na to, které whisky vybrat.

Odkaz na relevantní blog post: https://knightrider.cz/jak-na-ochutnavani-whisky-5-tipu-pro-zacatecniky/

Nejširší nabídka WHISKEY v AKCI

 

FAQs – Jaké jsou různé druhy whisky

Co je to whisky?

Whisky je alkoholický nápoj, který se vyrábí destilací kvašené směsi obilovin nebo jiných rostlinných surovin.

Jaké jsou různé druhy whisky?

Existuje mnoho různých druhů whisky, které se liší vyráběnou surovinou, způsobem destilace, délkou zrání a dalšími faktory. Zde jsou některé z nejznámějších:

1. Skotská whisky

Skotská whisky se vyrábí výhradně ve Skotsku a musí být destilována minimálně ze sladového ječmene. Existují různé typy skotské whisky, jako je například single malt whisky, blended whisky nebo grain whisky.

2. Irská whiskey

Irská whiskey se vyrábí v Irsku a může být destilována z různých surovin, včetně ječmene, kukuřice nebo pšenice. Je typická svou jemností a hladkostí.

3. Americká whiskey

Americká whiskey se vyrábí v USA a může být destilována z obilovin, jako je kukuřice, žito, ječmen nebo pšenice. Mezi nejznámější druhy patří bourbon, rye whiskey nebo Tennessee whiskey.

4. Kanadská whisky

Kanadská whisky se vyrábí v Kanadě a musí být destilována ze sladovaných obilovin alespoň po dobu tří let v dřevených sudech. Je charakteristická svou jemností a lehkostí.

5. Japonská whisky

Japonská whisky se vyrábí v Japonsku a je často inspirována skotským stylem. Je charakteristická svým jemným a komplexním aroma a chutí.

Jakou whisky si vybrat?

Výběr whisky závisí především na osobních preferencích. Každý druh whisky má své specifické aroma a chuťové vlastnosti, takže je dobré ochutnat více druhů a najít si tu, která nejvíce vyhovuje.

 

Jak vybrat správnou irskou whisky pro každou příležitost

Nejširší nabídka WHISKEY v AKCI

Jaké jsou různé druhy whisky?

Whisky je světoznámý alkoholický nápoj, který se vyrábí z obilovin, jako je ječmen, kukuřice, pšenice a žito. Existuje mnoho různých druhů whisky po celém světě, a každý z nich má své specifické vlastnosti, které ho odlišují od ostatních.

Skotská whisky je nejznámější a nejpopulárnější whisky na světě. Vyrábí se výhradně v Skotsku a je rozdělena do několika kategorií, jako je single malt whisky, blended malt whisky a blended whisky. Single malt whisky je vyráběna pouze z ječmenného sladu a vody, které pocházejí z jedné skotské destilerie. Blended malt whisky se skládá z více druhů single malt whisky z různých destilerií. Blended whisky obsahuje jak single malt whisky, tak i whisky z obilovin.

Irská whiskey je další oblíbený druh whisky. Je vyráběna z ječmenného sladu, vody a dalších obilovin, jako je pšenice a žito. Jedinečná vlastnost irské whiskey spočívá v tom, že se obvykle třikrát destiluje, což poskytuje jemnou a lehkou chuť.

Americká whiskey je vyrobena z obilovin, jako je kukuřice, pšenice, ječmen a žito. Nejznámější druh americké whiskey je bourbon, který musí být vyroben v USA a obsahovat minimálně 51% kukuřice. Další populární druhy americké whiskey zahrnují rye whiskey, která obsahuje 51% nebo více žita, a Tennessee whiskey, která je vyráběna z kukuřice a vody filtrování přes dřevěné uhlí.

Další druhy whisky, které stojí za zmínku, jsou kanadská whiskey, japonská whiskey a indická whiskey. Každý z těchto druhů má své specifické vlastnosti, zahrnující aroma, chuť a barvu.

Závěr

Whisky je oblíbeným nápojem po celém světě, a existuje mnoho různých druhů whisky. Skotská whisky, irská whiskey a americká whiskey jsou nejznámější druhy whisky, ale existují i další, jako kanadská whiskey, japonská whiskey a indická whiskey. Každý druh má své specifické vlastnosti, které ho odlišují od ostatních, a každý z nich lze vychutnat jako součást jedinečného a vzácného zážitku.

Relevantní odkazy:

– Skotská whisky: https://www.scotch-whisky.org.uk/
– Bourbon whiskey: https://www.kentuckybourbonwhiskey.com/
– Rye whiskey: https://whiskeyreviewer.com/2018/06/rye-whiskey/
– Tennessee whiskey: https://www.jackdaniels.com/cs-cz/our-story

 

Nejširší nabídka WHISKEY v AKCI

Kategorie – Whisky

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.