Jak zabránit šedivění vlasů u mužů

Šedivění je přirozená věc, se kterou se lidé musí vypořádat. S přibývajícími roky si začnete všímat, že se vám po hlavě a ve tváři pomalu začínají šířit zatoulané šediny.

Pokud vám táhne na dvacet nebo třicet a trápí vás nevyhnutelné šedivění vlasů, máme pro vás řešení. Zde jsou největší příčiny šedivění vlasů a jak jim můžeme pomoci předcházet.

Šedivění je přirozená věc, se kterou se lidé musí vypořádat. S přibývajícími roky si začnete všímat, že se vám po hlavě a ve tváři pomalu začínají šířit zatoulané šediny.

Pokud je vám dvacet nebo třicet let a obáváte se nevyhnutelného šedivění vlasů, máme pro vás řešení. Zde jsou největší příčiny šedivění vlasů a jak jim můžeme pomoci předcházet.

Geny

Příčinu šedivění vlasů lze jednoduše připsat genetice. Pokud vaši rodiče a prarodiče začali šedivět v raném věku, je velká pravděpodobnost, že se to stane i vám. V úvahu lze vzít i to, odkud pocházíte.

U různých ras dochází k šedivění v průměru v různou dobu. U bělochů k tomu obvykle dochází nejdříve v polovině 30. roku života, u Asiatů koncem 30. roku života a u afrokaribů počátkem 40. roku života.

TIP: Podívej se na nejlepší přípravek pro zakrytí šedin

Stres

Není žádným tajemstvím, že život ve stresu může nabídnout určité následky pro vaše tělo. Kromě jiných věcí, jako je vysoký krevní tlak a úzkost, může stres u některých mužů způsobit předčasné šediny.

Studie z roku 2013 zjistila souvislost mezi úrovní stresu a úbytkem kmenových buněk ve vlasových folikulech myší. Pokud tedy vedete například velmi stresující pracovní život, zamyslete se nad tím, jak si můžete dělat více přestávek a užívat si čas, abyste minimalizovali riziko šedivění vlasů.

Stres také souvisí s vypadáváním a řídnutím vlasů. Pokud s tím máte potíže, podívejte se na náš blog o tom, jak snížit vypadávání vlasů u mužů.

Nedostatek vitaminu B-12

Šedivé vlasy může způsobit také nedostatek vitaminu b-12. Vědci v roce 2017 zjistili, že nedostatek vitaminu B-12, kyseliny listové a nižší hladina biotinu způsobují u mužů předčasné šedivění. Chcete-li tomu zabránit, zamyslete se nad tím, zda do svého jídelníčku nezařadit více potravin bohatých na vitamin b-12. Ryby, maso, drůbež, vejce a špenát jsou bohaté na vitaminy potřebné pro zdravý vzhled vlasů.

Nedostatek vitamínu může také způsobit, že v těle dochází k tzv. oxidačnímu stresu. Oxidační stres je nerovnováha antioxidantů v těle, která vede k poškození buněk a tkání – obvykle urychluje proces stárnutí. K tomu přispívají určité faktory, mezi něž patří faktory životního prostředí, životní styl a strava. Zajistěte si správný přísun vitamínů pomocí pestré stravy a zdravějšího životního stylu, abyste této nerovnováze předešli. Abyste toho dosáhli, doporučujeme obrátit se na vyškoleného odborníka na výživu, který vám pomůže dostat váš jídelníček na správnou cestu.

Kouření

Kouření může způsobit mnoho zdravotních problémů, například rakovinu plic a srdeční choroby. Kouření může také urychlit proces stárnutí. Studie provedená na 107 subjektech zjistila, že důsledné kouření zužuje cévy, což snižuje průtok krve do vlasových folikulů a způsobuje vypadávání vlasů. Kromě toho je známo, že toxiny obsažené v cigaretách poškozují části vašeho těla včetně vlasových folikulů, což způsobuje vznik předčasně bílých vlasů.

TIP: Podívej se na nejlepší přípravek pro zakrytí šedin

 

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.