Jak se vyrabi Jack Daniels?

Jak se vyrabi Jack Daniels?

Nejširší nabídka WHISKEY v AKCI

Jak se vyrábí Jack Daniels?

Jack Daniels je jedním z nejznámějších amerických whiskey. Jeho tradiční výroba se však liší od toho, co vyrábí jiné společnosti. V tomto článku se dozvíte o technologii, kterou Jack Daniels používá k výrobě svých vyhlášených whiskey.

Výroba Jack Daniels

Jack Daniels je jednou z nejznámějších amerických whiskey. Jeho výroba je unikátní a má svůj vlastní proces, který se nazývá Lincolns County Process. Tento proces zahrnuje čtyři kroky: přípravu ingrediencí, zrání, destilaci a filtraci. Nejprve se smísí různé druhy ječmene, kukuřice, ječného sladu a vody z Cave Spring Hollow, které poté zrají po dobu čtyř až šesti let. Potom se destiluje v pot stillu a filtruje skrz slonovinu a karbolytickou dezinfekci. To je to, co dělá Jack Daniels nezaměnitelným! Pro více informací o výrobě Jack Daniels navštivte stránku výrobce nebo článek The Spruce Eats.

Jak se vyrabi Jack Daniels?

Kde se vyrábí Jack Daniels?

Jack Daniels se vyrábí v Lynchburgu ve státě Tennessee v USA. Je to místní průmyslový závod, který se nachází v malém městě, které se nazývá Jack Daniel’s Village.

Jak se Jack Daniels vyrábí?

Jack Daniels se vyrábí ze směsi bílého kukuřičného sirupu, který se nazývá mash, a destilovaného kukuřičného lihu. Směs se destiluje přes tři válce, které používají speciální filtrace a změkčování vody z pramenů. Nakonec se směs filtruje přes osm vrstev kůry z dubových sudů a přidává se k ní určité množství koření.

Jak dlouho trvá výroba Jack Daniels?

Výroba Jack Daniels trvá asi 4 až 5 měsíců. Nejdřív se musí směs destilovat a následně se musí nechat ležet ve dubových sudech, aby se dosáhlo jeho charakteristické chuti. Poté se Jack Daniels filtruje, balí a skladuje, před tím než je připraven k prodeji.

Nejširší nabídka WHISKEY v AKCI

Proces výroby Jack Daniel’s

Jack Daniel’s je jedinečný, americký whiskey, jehož produkce začala v roce 1866. Tato slavná whiskey se vyrábí v Lynchburgu v Tennessee a je jednou z nejúspěšnějších značek whiskey na světě. Proces výroby Jack Daniel’s začíná destilací zrn obilí, které se následně míchají s křídovou vodou z Mrtvého jezera. Poté se whisky láme a destiluje přes měděné kolonky. V dalším kroku se whisky filtruje přes kameny z Mrtvého jezera a následně dozrává v dubových sudech. Po minimální době 4 let se whiskey lisuje a lahví do originálních lahví. Jako jediná whiskey na světě má Jack Daniel’s svůj vlastní typ černého laku, který dodává jeho lahvím charakteristický vzhled. Díky takto detailnímu procesu výroby, Jack Daniel’s získal zcela jedinečnou chuť a je to jedna z nejoblíbenějších amerických whiskey na světě.

Tento článek je určen pro všechny milovníky Jack Danielse. Pomůže jim pochopit, jak je tento slavný whiskey vyráběn a jakou úlohu v tomto procesu hrají základní ingredience. (Vysvětlí proces destilace, fermentace a ležení; uvede součásti, které se používají k výrobě whiskey; vysvětlí, proč je Jack Daniels tak populární.)

Kategorie: Whiskey

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.