Jak se vaří rum?

Jak se vaří rum?

Nejširší nabídka rumů v AKCI

Rum je jedním z nejstarších alkoholických nápojů na světě. Jeho výroba je složitá a jeho chuť je unikátní. Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak se vyrábí rum, čtěte dále!

.

Jak se vaří rum?

Rum je destilovaný alkoholický nápoj vyrobený z cukrové třtiny nebo melasy. Vyrábí se po celém světě, nejznámějšími místy výroby jsou Jamajka, Kuba, Bahamy a Haiti. Jeho výroba začíná mícháním surovin, které mohou zahrnovat cukrovou třtinu, melasu, sirup nebo vodu. Následně se vzniklé směsi přivede k varu a destiluje se. Destilace se obvykle provádí dvakrát nebo vícekrát v destilačním kolu s názvem alambik. Destilát se pak často filtruje a ukládá do sudů, aby se získala charakteristická chuť a barva.
Některé druhy rumu se následně mohou míchat se sirupy nebo dalšími ingrediencemi. Výsledkem je nápoj s unikátní chutí, který se používá jako ingredience v koktejlech, jako je mojito nebo daiquiri.

Více informací o tom, jak se vyrábí rum, naleznete v tomto článku od The Spruce Eats

Jak se vaří rum?

Jak se vaří rum?

Rum se vaří z cukrové třtiny nebo melasy. Nejdříve se cukrová třtina nebo melasa fermentuje s pomocí kvasinek a vody. Fermentovaný nápoj se poté destiluje a čistí. Destilovaný nápoj se poté uloží do sudů, kde se vyzrává. Vyzráváním se získává jeho charakteristická barva, aroma a chuť.

Jak dlouho se rum vyzrává?

V závislosti na druhu rumu se může vyzrávat od několika měsíců až po několik let. Některé druhy rumu se mohou vyzrávat až 20 let.

Jaké jsou nejčastější druhy rumů?

Nejčastější druhy rumů jsou bílý rum, light rum, tmavý rum, černý rum a spiced (kořeněný) rum. Každý z těchto druhů rumu má odlišnou chuť, barvu a aroma.

Nejširší nabídka rumů v AKCI

Jak se připravuje Rum?

Rum je destilát, který se vyrábí z cukrové třtiny nebo melasy. Pro jeho výrobu se používá speciální destilační proces, který zahrnuje několik kroků. Nejdříve se cukrová třtina nebo melasa připraví do fermentovaného extraktu, poté se destiluje, aby se získal hutný destilát. Po destilaci se destilát několikrát filtruje, aby se v něm zbavil nežádoucích látek. Nakonec se destilát vloží do sudů, kde se uloží na dlouhou dobu, která může trvat až několik desítek let. Po celou dobu zrání se destilát postupně zjemňuje, stává se měkčí a bohatší na chuť. Proces výroby rumu je velmi složitý a zahrnuje několik kroků, které se různí v závislosti na druhu rumu. Výsledkem je nádherný destilát s unikátní chutí a aroma.

Tento článek je určen pro všechny milovníky rumu, kteří se chtějí dozvědět více o tom, jak jej správně uvařit. Tento článek jim může pomoci objevit nové recepty a nápady, jak si vyrobit ještě lepší a chutnější rum. (Hlavní myšlenky článku: uvedení receptů a nápadů na výrobu lepšího a chutnějšího rumu, seznámení s různými druhy rumu a jejich výrobními postupy, tipy pro vytváření nových receptů a experimentování s různými ingrediencemi).

Kategorie: Rumy

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.