Foursquare Premise – Mark VIII – Recenze rumu

V dnešním světě digitálních technologií je stále populárnější využívání služeb, které nám umožňují najít to nejlepší místo pro stravování, nakupování či zábavu. Jeden z nejznámějších poskytovatelů těchto služeb je Foursquare Premise, který nám poskytuje informace o místech v okolí s ohledem na naše preference. V této recenzi se podíváme na novou verzi této aplikace v mark VIII s názvem ” Recenze rumu”. Jak se tato aktualizace projevila a co nám nová verze nabízí, to vám přinášíme v této recenzi.

Zdravím, milovníci rumu! Možná jsem trochu pozadu, ale postupně procházím některá vydání Exceptional Cask od Foursquare a rozhodl jsem se napsat o jednom z “mírnějších”. Foursquare Premise má obsah alkoholu 46 % ABV, což je poměrně méně než jejich oceněný rum z roku 2005 (jeden z mých nejoblíbenějších rumů).

Foursquare a Richard Seale se svými lahvičkami Exceptional Cask změnili hru a ukázali, že rum nemusí být falšovaný, aby se prodával, ale může být zatraceně dobrý.

Premise je založen na melase, stejně jako všechny ostatní destiláty Foursquare, a je směsí kolonové a kotlíkové šťávy, což se týká většiny jejich rumů. Zraje v tropech po dobu 3 let v sudech po bourbonu a dalších 7 let v sudech po sherry, což činí celkově 10 let. Premise je označena jako Mark VIII, zatím poslední ze série Exceptional Cask, přičemž první byl téměř zaniklý Foursquare 1998 a další má být nevydaný Mark IX – Empery (toto píši v lednu 2019).

Na nose… ano, sherry je tam určitě, vrstvy rumu a sherry, prostě wow! Velmi ovocné, červené bobule, červená jablka, červené hrozny, všechno červené (do jisté míry mám synestezii). Je tu i zemitá vůně, po které následují tóny spálených zápalek a ostrých citrusů.

V chuti se ovoce vrací spolu s tóny sherry – docela sladké a intenzivní navzdory ABV, je to krásné. Vanilka, citrusy, dřevo je tam také, téměř si dokážu představit dub nasáklý sherry jen tím, že to pijí. Je tu krásná rovnováha sladkosti, ovoce, zemitosti a koření. Skoro cítím i tu spálenou sirku v zadní části úst, zajímavé. Závěr se pomalu vytrácí od vinné chuti přes náznaky sladkosti podobné Coca-Cole až po touhu napít se ještě.

Velmi dobře vyvážené a snadno se pije, měl jsem jen 3 sklenice při psaní tohoto článku a určitě si dám ještě nějaké další. Těším se na vydání Empery, která se zdá být silnější verzí Premise (56% ABV, 14 let v sudech po bourbonu a sudech po sherry).

Něco dalšího, co má Foursquare pro ně, jsou ceny, mnoho rumů v edici Exceptional Cask má cenu kolem 50 liber, pokud nevymizí a jsou prostě skvělé. Věřím, že každý piják rumů by měl alespoň jednou v životě ochutnat Foursquare!

Foursquare Premise – Mark VIII skóre:
Vůně/chuť: 58/70
Poměr cena/výkon: 15/15
Transparentnost/čistota: 15/15
Celkově: 88/100

Na zdraví!

Nejlepší rumy v AKCI

 

5. Jaké jsou některé z hlavních výhod použití aplikace Foursquare Premise?

Některé z hlavních výhod použití aplikace Foursquare Premise zahrnují zlepšení výkonnosti podniku, zvýšení příjmů a ziskovosti, důkladnější poznání zákaznické základny a vytvoření personalizovaných nabídek pro zákazníky.

Nejlepší rumy v AKCI

Foursquare Premise – Mark VIII – Recenze rumu

  • Nejnovější sekvenční mark rumu od Foursquare Distillery na Barbadosu
  • Vysoce ceněný mezi rumovými nadšenci a kritiky
  • Proces zrání v sudech po bourbonu a portském vínu – výsledkem je elegantní a výrazný profil chuti
  • Název ” Recenze rumu” odkazuje na charakteristické sudy, které jsou použity pro zrání rumu
  • Vysoce doporučujeme pro vyznavače kvalitního rumu a sběratele

Nejlepší rumy v AKCI

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.