Foursquare Dominus – Mark VII – Recenze rumu

Vítejte na Recenze rumuu! Dnes se zaměříme na speciální edici Foursquare Dominus Mark VII rumu. Tento rum je vyráběn na Barbadosu a patří k nejlepším světovým rumům. V tomto článku se dozvíte vše o této lahodné lahvičce a proč byste si ji měli na své domácí baru také pořídit. Připravte se na ponoření do světa chutí a vůní rumu Foursquare Dominus Mark VII!

Foursquare Exceptional Cask Selection Mark VII – Dominus. I když jste asi o vydání Foursquare ECS slyšeli už stokrát, ne-li tisíckrát, přesto si ho tady prošlapuji. Tato série se totiž zaměřuje na jednu věc – čistý rum. Ano, bez přísad, dochucovadel, míchání nebo barviv. Foursquare Distillery používá Coffeyův destilační přístroj pro lehké destiláty a měděný kotlový přístroj pro těžší destiláty. Většina rumů je směsí kotlíkových i sloupových destilačních přístrojů a zraje v sudech po bourbonu.

Foursquare Dominus je směs kotlíkových a kolonových destilací (na bázi melasy), zrála 3 roky v sudech po bourbonu a 7 let v sudech po koňaku v tropickém horku. Lahvuje se na 56 % ABV. Na nose je ovocná s višněmi, sušenými švestkami, rozinkami, červenými jablky, malinovou marmeládou a zatuchlým aroma. Trochu oxidu siřičitého, kakao, spálený dub, vanilka a karamel. Na patře je to jako jíst pudink a piškotový dort plněný kandovanými třešněmi, ovocný, s řadou chutí, jako je červené víno, dubové koření, javorový sirup, Angostura bitters, zázvor a vanilka. Celkově můžu říct, že to je ovocnější než 2005 a vlivy sudu po koňaku jsou pro Foursquare charakteristické. Závěr nabízí červené ovoce, ohořelý dub, koření, vanilku a javorový sirup.

Jen pro informaci, Foursquare Dominus je opravdu dobrá hodnota za peníze a doporučuje se. Skóre: Vůně/chuť: 59/70, Poměr cena/výkon: 15/15, Transparentnost/čistota: 15/15, Celkově: 89/100. Na zdraví!

Nejlepší rumy v AKCI

FAQs pro Foursquare Dominus – Mark VII – Recenze rumu

Co je to Foursquare Dominus – Mark VII?

Foursquare Dominus – Mark VII je rum produkovaný na jihu Karibiku na ostrově Barbados destilérkou Foursquare. Tento rum vyzrává 14 let v sudech po bourbonu a dále 4 roky v sudech po španělském olorosu.

Co znamená název Dominus – Mark VII?

Název Dominus odkazuje na styl rumu, který připomíná víno z oblasti Bordeaux. Mark VII pak signalizuje, že jde o sedmý ročník této limitované edice Foursquare Dominus.

Je Foursquare Dominus – Mark VII omezený na určitý počet lahví?

Ano, Foursquare Dominus – Mark VII je výjimečná limitovaná edice a bylo vyrobeno pouze omezené množství lahví.

Je Foursquare Dominus – Mark VII vhodný na mixování nápojů?

Ne, Foursquare Dominus – Mark VII je rum určený ke konzumaci samostatně. Pro jeho vynikající chuť a vůni je doporučeno vychutnat si ho samostatně, bez přidaných ingrediencí.

Nejlepší rumy v AKCI

Foursquare Dominus – Mark VII – Recenze rumu

  • Nová limitovaná Edice od značky Foursquare
  • Vysokohodnotný rum s 59% alkoholem
  • Zrání ve speciálních sudech po bourbonu a po víně
  • Vyvážená chuť s tóny vanilky, kůže, dřeva a koření
  • Nositelný kožený balíček s etiketou ze dřeva
  • Stále dostupný na eshopu Rum Barrel Blogu

Nejlepší rumy v AKCI

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.