Foursquare Destino – Velier – Recenze rumu

Foursquare Destino – Velier – Recenze rumu je blog zaměřený na rumovou kulturu a historii. Tento blog přináší exkluzivní informace a recenze o rumu ze všech koutů světa. Autoři přinášejí zkušenosti a znalosti ze světa rumu a jejich blog je zdrojem inspirace pro milovníky tohoto alkoholu. Podívejte se na jejich stránky a objevte svět rumu jako nikdy předtím.

Foursquare Destino (Barbados)! Ano, ta láhev, jejíž obrázek můžete vidět v rumových skupinách s označením “ISO”. Richard Seale (R.L. Seale) a Luca Gargano (Velier) z ní udělali “hit” mezi milovníky rumu. Obě jména jsou v rumovém světě velmi uznávaná. Bohužel jsem na oslavu dorazil pozdě a nestihl jsem ochutnat “předpremiéru” – Foursquare Destino Velier 70th Anniversary Release. Nicméně, osud se na mě usmál a já měl to štěstí, že jsem si mohl koupit jednu z posledních lahviček Destina (“standardní” vydání), které jsou v Itálii k dispozici.

Jedná se o jednu z 2610 vydaných lahviček. Destilovaná z melasy v kotlíkovém a sloupcovém destilačním zařízení, tropicky zrající 2 roky v sudech po bouronu a 12 let v sudech po madeiře (ano, 14 let) s podílem anděla vyšším než 43 % a lahvovaná při 61 % ABV – barrel proof. Teď už opravdu nechci zdržovat degustací, Richarda Seala jsem chválil už dříve a Luca Gargano je se svými unikátními verzemi Velieru prostě na výši. To je prostě ono!

Na nose ABV skutečně vyskočí s acetonovou vůní. Působí staře a zaprášeně. Je tu suché ovoce, stará kůže, tabák, hořká čokoláda, olivový nálev, kandované třešně, malinový džem, sušené švestky, spálená pomerančová kůra, javorový sirup, ostružinový likér. Tyto vůně tančí v tandemu. Krémový a zuhelnatělý dub, koření jako hřebíček a pepř jsou pro mě zřejmé, a když strčím nos hlouběji, zachytím i náznaky benzínu – ach jo, to je horko.

Na patře je tento rum “temnější” než na nose. Trochu mi to připomíná dětství. První, co mě napadne, je tmavý čokoládový koláč. Je velmi teplý a hedvábný, 61 % ABV a vůbec nekouše. Tmavé ovoce – rozinky v hořké čokoládě, sušené švestky, creme de cassis, třešně Luxardo, černé maliny s pikantními konzervovanými houbami, kandovanými vlašskými ořechy a černými olivami. V chuti je cítit kaučuk/pneumatika a ropa, která si se vším ostatním pěkně pohrává. Sud po Madeiře je dobře integrován, ale zřejmé tóny by byly nekvašené a fortifikované víno spolu s některými červenými hrozny. Tóny jako Fernet. Dubové koření je tu na každém kroku – černý pepř, tabák, spálené dřevo, javorový sirup s trochou anýzu v pozadí. Čím více ho pijete, tím je šťavnatější a rozjasňuje se. Závěr je jako ruits pokrytý melasou s dubovými hoblinami navrchu. Přetrvává ovocná sladkost s nádechem hořkosti, která stále pokračuje.

Foursquare Destino – Velier skóre:
Vůně/chuť: 63/70
Poměr cena/výkon: 12/15
Transparentnost/čistota: 15/15
Celkově: 90/100

Na zdraví!

Nejlepší rumy v AKCI

Frequently Asked Questions:

1. What is Foursquare Destino?

Foursquare Destino is a limited edition rum created in collaboration between Foursquare Distillery and Velier, with a unique aging process that includes maturation in sherry and Madeira barrels.

2. What makes Foursquare Destino unique?

Foursquare Destino is unique due to its double maturation process in sherry and Madeira barrels, which results in a complex blend of flavors and aromas. It is also a limited edition rum, with only 6000 bottles produced.

3. Where can I purchase Foursquare Destino?

Foursquare Destino is available for purchase from select retailers and online shops that specialize in premium rums and spirits.

4. How should I enjoy Foursquare Destino?

Foursquare Destino is best enjoyed neat or with a few drops of water to enhance its complex flavors and aromas. It can also be used in premium rum cocktails or as a special ingredient in craft cocktails.

5. Is Foursquare Destino worth the investment?

Yes, Foursquare Destino is a premium rum that is worth the investment for rum enthusiasts and collectors who appreciate unique and complex aged rums. Its limited edition status and double maturation process make it a rare and sought-after addition to any collection.

Nejlepší rumy v AKCI

Foursquare Destino – Velier – Recenze rumu

  • Blog dedicated to Foursquare Destino rum, a collaboration between Foursquare Distillery and Velier.
  • Offers insights into the rum-making process and the unique qualities of Foursquare Destino.
  • Includes reviews and tasting notes from experts in the rum industry.
  • Discusses the history and culture of rum, with a focus on Foursquare Distillery and its place in the industry.
  • Provides recipes and cocktail ideas using Foursquare Destino rum.

Nejlepší rumy v AKCI

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.