Dron DJI Mavic 3 Cine Premium Combo – recenze

Drony se staly nejen oblíbeným hračkou ve volném čase, ale také významným pomocníkem v mnoha oblastech, například pro sledování stavu lesů, monitoring zemědělských plodin, fotografování a natáčení z výšky nebo dokonce pro doručování zásilek. Mezi nejoblíbenější drony na trhu patří DJI Mavic 3 Cine Premium Combo, který nabízí neuvěřitelně ostré a detailní záběry v 8K rozlišení. S neuvěřitelně dlouhou dobou letu, precizním stabilizačním systémem a propracovanými funkcemi se jedná o skvělou volbu nejen pro profesionální tvůrce, ale i pro náročné amatéry. V tomto článku se podrobněji podíváme na tento dron a jeho výhody.

>> VÍCE INFORMACÍ <<

Popis
pro Dron DJI Mavic 3 Cine Premium Combo

Ultrakvalitní kamera Hasselblad

Díky většímu 4/3palcovému senzoru má kamera dronu DJI Mavic 3 nejen vyšší rozlišení a dynamický rozsah, ale navíc snižuje šum ve špatných světelných podmínkách. Potěší i 12,8 stop dynamického rozsahu pro lepší zachycení detailů při složitějších světelných podmínkách. Tomu napomůže i nastavitelná clona (f/2.8-f/11). S ostřením vám zase bude krát záda technologie Vision Detection Auto Focus (VDAF), která pomocí senzorů sbírá data o vzdálenosti objektu a optimalizuje podle nich rychlost ostření.

24mm objektiv kamery s automatickým ostřením váží pouhých 12,5 gramů a přináší vám 84° FOV pro zachycení maxima detailů s křišťálovou ostrostí. O živé a přesné barvy, které vypadají skvěle i bez presetů a úprav, se postará Hasselblad Natural Colour Solution (HNCS). Jak to funguje? Barevná RGB data se konvertují pomocí unikátního Hasselblad algoritmu tak, abyste dosáhli nejlepších a přirozených barev v každé scéně.

Další parametry kamery dronu Mavic 3:

 • 5,1K rozlišení videa
 • DCI 4K/120fps
 • Apple ProRes 422 HQ (DJI Mavic 3 Cine podporuje Apple ProRes 422 HQ a H.264/H.265 kódování, zatímco DJI Mavic 3 podporuje pouze H.264/H.265 kódování.)
 • 10-bit D-Log barevný profil zaznamená až 1 miliardu barev a umožní flexibilitu v úpravě a color grading záběrů.
 • Zabudovaná 1TB SSD paměť včetně 10Gbps superrychlého kabeul na přenos dat pro profesionální tvorbu.

Tele kamera pro zoomování bez kompromisů

Tele kamera na dronu DJI Mavic 3 (162mm, f/4.4) funguje v tzv. Režimu prozkoumávání (Explore). Díky 28x hybridnímu zoomu přiblížíte i na toho nejmenšího cvrčka, aniž byste ho vylekali. Jak to funguje? Jakmile je aktivován režim Explore a zoom kamery překročí 7×, Mavic 3 se automaticky přepne na tele kameru. V režimu Explore nelze ukládat fotografie do RAW ani formátu Apple ProRes.

O kvalitu záznamu se stará 1/2palcový čip, se kterým natáčíte až ve 4K při 30 fps a fotíte až 12MP fotografie.

Bezpečný let díky detekci překážek ve všech směrech

Pokročilé funkce dronu DJI Mavic 3 vám dovolí plně se věnovat natáčení. Několik širokoúhlých vizuálních senzorů totiž spolupracuje s výpočetním procesorem, aby se precizně vyhnuly překážkám ve všech směrech. Záda vám kryje také technologie APAS 5.0 a pokročilý RTH (Návrat domů), díky kterému Mavic 3 automaticky určí optimální, a hlavně bezpečnou cestu zpět na bod vzletu. Jak to funguje? Ve srovnání s 20 metry svého předchůdce má DJI Mavic 3 maximální přední snímací vzdálenost během RTH 200 metrů. Během letu Mavic 3 mapuje okolní prostředí ve 3D v reálném čase a pomocí této mapy určí nejbezpečnější a energeticky nejúčinnější trasu letu pro návrat dronu do jeho domovského bodu.

Nová vrstva bezpečnosti ve vzduchu: DJI Cellular Transmission Dongle 

S Cellular Transmission Dongle pro Mavic 3 (k dokoupení v sekci příslušenství pro Mavic 3) můžete přepínat na 4G sítě pro hladké a stabilní připojení v případě, že je signál O3+ blokován budovami, stromy nebo jinými strukturami. Během letu se vysílání O3+ a 4G zkoordinuje, tudíž mezi nimi dron automaticky a bezproblémově přepíná. Bohužel tato funkce u Mavic 3 zatím není v ČR podporována a budeme si muset chvíli počkat. 

O 50 % odolnější vůči větru oproti předchůdcům

Díky efektivnějšímu systému motorů a baterii s vysokou kapacitou se inženýrům z DJI podařilo prodloužit dobu letu dronu až na neuvěřitelných 46 minut. Přesnější je i pozicování a stabilita dronu, což má pozitivní vliv na ostrost fotek a kvalitu fotografií s dlouhou expozicí. Také pomůže zachytit ještě plynulejší Timelapse a Hyperlapse videa.

Ještě více inteligentních režimů

K výše zmíněnému režimu Timelapse a Hyperlapse v DJI přidali Mavicu 3 do vínku ještě Waypoints 3.0, ActiveTrack 5.0, MasterShots, Wi-Fi 6 QuickTransfer, 100MP Pano a zkrácené stahování.

Originální příslušenství pro dron DJI Mavic 3

 • DJI RC Pro: Profesionální ovladač s 1 000nitovým displejem, velmi výkonným procesorem a maximálním dosahem přenosu videa až 15 km. Pro samostatný dron Mavic 3 a Mavic 3 Fly More Combo k dokoupení, u Mavic 3 Cine Premium Combo v ceně!
 • DJI Upravitelná brašna – v ceně Fly More Combo a Cine Premium Combo.
 • DJI 10Gbps Lightspeed Data kabel – v ceně balíčku Cine Premium Combo
 • DJI 65W přenosná nabíječka – v ceně všech balíčků
 • 8 ND filtrů – liší se podle balíčku
 • DJI Mavic 3 kryt úložiště – v ceně všech balíčků
 • DJI Mavic 3 širokoúhlý objektiv – není k dispozici pro CZ trh
 • DJI Cellular Transmission Dongle pro využití 4G přenosu. Pozor: DJI Mavic 3 nebude v současné době podporovat 4G vysílání a jeho plné využití. 

TIP: Nejlevněji zakoupíte ZDE!

FAQ – nejčastější dotazy

FAQ pro Dron DJI Mavic 3 Cine Premium Combo:

1. K jakému účelu je vhodný tento dron?
– Dron DJI Mavic 3 Cine Premium Combo je vhodný pro profesionální použití při natáčení filmů, videí a záběrů z výšky. Nabízí širokou škálu funkcí a vyniká především vysokou kvalitou obrazu.

2. Jaká je výdrž baterie u dronu DJI Mavic 3 Cine Premium Combo?
– Maximální délka letu s jednou baterií je až 46 minut (za ideálních podmínek) a dron je dodáván s 2 bateriemi.

3. Jaká je maximální rychlost dronu DJI Mavic 3 Cine Premium Combo?
– Maximální rychlost je 72 km/h.

4. Jaká je maximální výška, kam dokáže dron DJI Mavic 3 Cine Premium Combo vzlétnout?
– Dron dokáže vzlétnout až do výšky 7000m nad hladinou moře.

5. Jaká je kvalita obrazu snímaného dronem DJI Mavic 3 Cine Premium Combo?
– Dron nabízí kvalitu obrazu 5,2K/30fps a 4K/60fps s 10-bitovou hloubkou barev. Lze také nahrávat v ProRes RAW.

6. Jaký typ karty lze použít k nahrávání videí a fotografií na dronu DJI Mavic 3 Cine Premium Combo?
– Dron podporuje MicroSD karty a umí pracovat s kartami s kapacitou až 1 TB.

7. Jak je dron DJI Mavic 3 Cine Premium Combo dodáván?
– Dron DJI Mavic 3 Cine Premium Combo je dodáván v balení s dronem, ovladačem, 2 bateriemi, nabíječem, kabelem a dalším vybavením.

8. Jaký je rozdíl mezi DJI Mavic 3 a DJI Mavic Air 2s?
– DJI Mavic 3 nabízí vyšší kvalitu obrazu a další profesionální funkce určené pro náročné uživatele, zatímco DJI Mavic Air 2s je určený pro širší publikum a nabízí výborný poměr ceny a výkonu.

9. Jaké jsou rozměry dronu DJI Mavic 3 Cine Premium Combo?
– Dron má rozměry 30,5 x 30,7 x 11,5 cm (rozložený) a 18,6 x 11,3 x 9,9 cm (složený).

10. Je nutné získat povolení k létání s tímto dronem?
– Ano, při komerčním využití je nutné získat povolení od Úřadu pro civilní letectví. Pokud se bude dron používat pro osobní účely, lze létat bez povolení na určených místech.

Výhody –
Dron DJI Mavic 3 Cine Premium Combo

Doporučení:

– Dron DJI Mavic 3 Cine Premium Combo je ideální volba pro profesionální filmaře a fotografy.
– Jeho kamera s rozlišením 5,3K a 14,7 EV umožňuje snímat vysokokvalitní videa a fotky.
– Dron je vybaven funkcemi jako ActiveTrack 5.0, MasterShots, FocusTrack a dalšími, co umožňují snadné a precizní ovládání během letu.
– S dronem získáte také přístup k aplikaci DJI Fly, kde můžete upravovat a sdílet své snímky.

Výhody:

– Vysoká kvalita obrazu a široký záběr díky kameře s rozlišením 5,3K a 14,7 EV.
– Snadné ovládání díky funkcím jako ActiveTrack 5.0, MasterShots a FocusTrack.
– Možnost rychlého a přesného plánování letu díky rozsáhlému softwaru.
– Skládací design umožňuje snadnou přenosnost.
– Vysoká bezpečnost díky překážkovým senzorům a dalším bezpečnostním funkcím.
– Kvalitní zpracování a odolná konstrukce zajišťují dlouhou životnost dronu.

TIP: Nejlevněji zakoupíte ZDE!

Kategorie – Drony

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.