Clairin Communal – Recenze rumu

Vítejte na blogu Clairin Communal – Recenze rumu! Tento blog je zaměřen na téma rumu a vzdělávání v oblasti tohoto oblíbeného alkoholického nápoje. Naším cílem je přinést vám informace o historii, výrobě, degustaci, kuchaření s rumem a mnoho dalšího. Zároveň chceme představit rum ve větší šíři mezi laickou i odbornou veřejností, a to nejen z oblasti Karibiku. Pokud i vy máte rádi tento nápoj, neváhejte se k nám přidat!

Clairin je destilát z Haiti, který se vyrábí jednoduchým způsobem bez použití pesticidů, umělých hnojiv a triků. Zahradnictví se sází spolu s dalšími plodinami a úroda se sklízí ručně a dopravuje pomocí oslů a vozů tažených voly. K destilaci se používají malé kotlíkové destilační kotle na otevřeném ohni. Clairin Communal, který distribuuje společnost Velier, je směsí čtyř rumů od čtyř různých výrobců a má poměrně mírné procento alkoholu (43 % ABV). Na nosu je travnatý s tóny třtinové šťávy, limetkovou kůrou, slanou vařenou kukuřicí a dalšími aromatickými tóny. V chuti produkují travnaté, rostlinné tóny, olivy, banány, kukuřici, limetkovou kůru, bílý pepř a směsi bylinek. Clairin Communal má střední tělo a skládá se ze sladkých, kyselých a kořenitých tónů. Je ideální pro míchání, ale také funguje dobře s pivem. Nejlepší podávání je Paloma s Clairinem, vymačkanou limetkou a grapefruitovou sodou – Ting. Clairin je z Haiti, takže je rhum agricole nebo cachaca. Celkové skóre Clairin Communal je 78/100.

Nejlepší rumy v AKCI

Co je Clairin Communal?

Clairin Communal je kmenový destilát vyrobený z cukrové třtiny z různých farem v oblasti Barradères v severním západním Haiti. Destiluje se ve dvou masivních měděných hrncích pomocí přímého ohně, což je tradiční způsob výroby rumu na Haiti. Každá farma poskytuje svou vlastní cukrovou třtinu, kvasnice, vodu a své vlastní metody destilace. To znamená, že každý Clairin Communal je jedinečný.

Jak se Clairin Communal liší od jiných rumů?

Clairin Communal je odlišný od jiných rumů svým jedinečným způsobem výroby. Nejprve používá pouze místně pěstovanou cukrovou třtinu z oblasti Barradères, což dává rumu svůj charakteristický regionální základ. Kromě toho Clarin Communal nezrají v sudech, jako jiné rumy, takže nezískává caramelové, vanilkové, ořechové a dubové tóny, které jsou běžné u jiných rumů. Místo toho Vám Clarin nabídne úplně nové, intenzivní, ovocné a koření tóny.

Jaké jsou chuťové tóny Clairin Communal?

Clairin Communal nabízí rozmanité chuťové tóny od ovoce po koření. Každý ročník může být jiný v závislosti na tom, jaké rostliny byly použity při výrobě, a jaké byly použity metody destilace. Celkově se očekávají ovocné a květinové tóny jako je burský jablko, ananas, banány, manga, čerstvě posekaná tráva a zelené papriky. Nicméně mohou se také vyskytovat kořeněné tóny jako například papričky habanero a koriandr. Clairin Communal je velmi složitý destilát, který nabízí celou řadu chuťových zážitků.

Nejlepší rumy v AKCI
Clairin Communal – Recenze rumu

Clairin Communal – Recenze rumu

  • Blog about Clairin Communal rum
  • Details on the production process
  • Information on the history and culture of Haiti
  • Interviews with the makers of Clairin Communal
  • Tasting notes and cocktail recipes
  • Articles on the global rum culture


Nejlepší rumy v AKCI

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.