Appleton 21 – Recenze rumu

Vítejte na blogu , který je věnován rumu Appleton Estate 21. Tato lahodná destilovaná nápoj pochází z Jamajky a je známá svým unikátním chutě a kvalitou. Na tomto blogu se dozvíte vše, co potřebujete vědět o Appleton Estate 21, od jeho historie a výroby až po nejlepší způsoby, jak si ho vychutnat. Přidáme také nějaké zajímavosti a tipy od odborníků na rum a budeme přinášet nejnovější zprávy a recenze o tomto vynikajícím nápoji. Tak se pohodlně usaďte a připravte se na neobvyklou cestu plnou chutí a vůní, které vám přinese Appleton Estate 21!

Na konci roku 2018 (když jsem napsal tuto recenzi) jsem chtěl otevřít svůj Appleton 21 a otestovat své chuťové buňky. Musím říci, že mám Appleton rád, 12 je jedním z mých nejoblíbenějších rumů.

Appleton Estate (1749) je “nejstarší cukrovar a lihovar na Jamajce s nepřetržitou výrobou” (citace z jejich webu). webové stránky).

Appleton 21 se vyrábí z melasy a destiluje se v kotlíkových a kolonových destilačních přístrojích. Poté zraje v sudech po bourbonu po dobu 21 let (nejméně – některé rumy ve směsi jsou starší), poté je smíchán Master Blenderem Joy Spence (první ženou Master Blenderem na světě) a ponechán další 2 roky v dubových sudech, aby se spojil. Rum se pak stáčí do lahví o obsahu 43 % ABV bez přidaných sladidel. Nejedná se sice o ročníkové vydání, ale každý rok se vyrobí omezený počet lahví. Dobře, jdu si ho otevřít, jsem zatraceně nadšený!!!

Na nose cítím tu typickou tabákovou vůni a citrusy spolu se suchým ovocem: rozinkami a suchými švestkami. Jsou tu koláčky, banány pokryté čokoládou a hnědým cukrem. Krémové a dřevité; samozřejmě s kukuřicí (??) a dubovým kořením. Pod vším nějaké květinové tóny, trochu borovice a trochu černého pepře.

Na patře… ach jo, tohle je jiné. Konzervované jahody a maliny v lehkém sirupu, třešně, vlašské ořechy, rozinky v čokoládě. Na samém začátku je trochu funku se zralými banány a hruškami, ale rychle ho přebije dub. Několik kožených tónů v pozadí a citrusy v popředí. Je to jako žvýkat opečený dub a zároveň jíst ovocný salát. Ovocná a kořeněná, je nádherná a mnohem komplexnější, než bych dokázal popsat! V závěru se objevují sladké jahody spolu s dřevitou chutí a peprným kouřem. Na začátku je sladká, ale pak se vytrácí v suchosti a vůbec mi to nevadí.

Celkově je to prostě krásné. Jsem rád, že jsem si koupil druhou láhev, bude mi dobře sloužit! Doporučuji, je to nutnost mít alespoň jednou!

Appleton 21 bodů:
Vůně/chuť: 58/70
Poměr cena/výkon: 12/15
Transparentnost/čistota: 15/15
Celkově: 85/100

Nejlepší rumy v AKCI

O Appleton 21 –

Co je to Appleton 21?

Appleton 21 je rum s nejvyšším věkem, který firma Appleton Estate nabízí. Je vyroben z různých druhů rumů vybraných starších než 21 let, které jsou smíchány do dokonalého blendu.

Proč je Appleton 21 tak oblíbený?

Appleton 21 je oblíbený kvůli svému vyváženému a bohatému chuťovému profilu. Jeho delikátní aroma s notami kůže, kůry a vanilky se prolíná s chutí medového karamelu, koření a ovoce, což dává výslednému rumu jedinečnou a kvalitní chuťovou zkušenost.

Co je Appleton?

je oficiální blog společnosti Appleton Estate, kde se můžete dozvědět vše o rumu a jeho historii. Blog obsahuje mnoho článků, tipů a nápadů, jak si vychutnat rum v nejlepší možné podobě.

Nejlepší rumy v AKCI

 

Nejlepší rumy v AKCI

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.