3 super tipy, jak doma vydržet lockdown

A je to tady zase, po kolikáté už? Vládní představitelé na nás opět naléhají, abychom ještě několik týdnů vydrželi a dodržovali tvrdá protiepidemická opatření. Inu, nic jiného nám momentálně ani nezbývá. Ale jak mezi čtyřmi stěnami zabít nudu? Seriálový maraton na Netflixu sice zabaví na dlouho, ale ve finále také zevšední, jako ostatně každá pasivní zábava. Naštěstí se nabízí spousta dalších skvělých aktivit, na které jste možná v době plné nejistoty a stresu zapomněli. Rádi vám je připomeneme.

1) Propadněte deskovým hrám

Až vás z digitální zábavy rozbolí hlava, vytáhněte ze skříně staré dobré deskové hry. Povinnou výbavou většiny českých domácností jsou deskovky jako Dostihy a sázky či Monopoly v některém z mnoha tematických provedení (v prodeji jsou dokonce verze World of Warcraft a Walking Dead!). Anebo snad raději vyzkoušíte něco nového? Velikost současné nabídky deskových her je dechberoucí a je prakticky nemožné, abyste v ní nenašli titul, kterému propadnete.

2) Oprašte PlayStation

Pokud doma ikonickou herní konzoli máte, setřete z ní stoletý prach, zapojte kabeláž a ponořte se do virtuálního světa, ve kterém je zatím vše tak, jak má být. V opačném případě rozbijte prasátko, protože na dovolenou letos úspory potřebovat nebudete. PlayStation 5 sice je a ještě dlouho bude nedostatkové zboží, ale herním fajnšmekrům má co nabídnout i čtvrtá generace. S trochou štěstí vám tituly jako GTA V, kompletní série Assasins Creed PS4, Spider-Man: Miles Morales nebo třeba Minecraft PS4 zajistí pořádnou porci zábavy po zbytek lockdownu.

3) Potykejte si s Arduinem

Pokud vás vždy lákaly hrátky s elektronikou – a chtěli jste si například sestrojit robotickou ruku nebo špionážního robota, vyzkoušejte fenomenální platformu jménem Arduino. Jejím základem je jednoduchá počítačová deska, ke které lze snadno připojit nejrůznější komponenty. V začátcích vytvoříte jednoduché aplikace, později komplexní zařízení – než skončí lockdown, tak třeba celou chytrou domácnost.

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.