10 nejlepších skotských whisky pro začátečníky

10 nejlepších skotských whisky pro začátečníky

Nejširší nabídka WHISKEY v AKCI

Skotská whisky je jedním z nejoblíbenějších druhů alkoholu po celém světě. Jeho slavná historie sahá až do 15. století. Vychutnat si skvělou skotskou whisky je skvělý zážitek, ale pro začátečníka může být obtížné vybrat tu správnou. Naštěstí jsme tu, abychom Vám pomohli! Níže je seznam 10 nejlepších skotských whisky pro začátečníky.

Nejlepších 10 skotských whisky pro začátečníky

Skotská whisky je legendární nápoj, který je oblíbený po celém světě. Pokud se chystáte ochutnat svou první skotskou whisky, zde je seznam 10 nejlepších skotských whisky pro začátečníky:

 • Glenmorangie Original
 • Highland Park 12
 • Lagavulin 16
 • The Balvenie Doublewood 12
 • Glenfiddich 12
 • Oban 14
 • Laphroaig 10
 • Talisker 10
 • Ardbeg 10
 • Macallan 12

Tyto různé druhy whisky poskytují jedinečné chutě, které vám pomohou objevovat všechny nuance skotské whisky. Pokud se chcete dozvědět více o skotské whisky navštivte oficiální stránky Scotch Whisky Association.

10 nejlepších skotských whisky pro začátečníky

Jakou whisky doporučujete pro začátečníky?

Pro začátečníky doporučujeme tyto deset skotských whisky:

 1. Glenmorangie Original 10 Years Old
 2. Ardbeg 10 Years Old
 3. The Glenlivet 12 Years Old
 4. Talisker 10 Years Old
 5. Highland Park 12 Years Old
 6. Lagavulin 16 Years Old
 7. The Macallan 12 Years Old
 8. Oban 14 Years Old
 9. Dalwhinnie 15 Years Old
 10. Glenkinchie 12 Years Old

Tyto whisky jsou ideální pro začátečníky, protože mají komplexní chutě, které jsou dostupné pro všechny úrovně degustace. Navíc mají relativně přístupnou cenu.

Jaký je rozdíl mezi skotskou a irskou whisky?

Rozdíl mezi skotskou a irskou whisky spočívá v způsobu destilace. Skotská whisky se destiluje dvakrát, zatímco irská whisky se destiluje třikrát. Skotská whisky je také vyrobena z ječmene, kdežto irská whisky může být vyrobena z pšenice nebo kukuřice. Skotská whisky je obecně považována za silnější a má intenzivnější chuť.

Jakou whisky doporučujete pro zkušené degustátory?

Pro zkušené degustátory doporučujeme tyto skotské whisky:

 1. The Macallan 18 Years Old
 2. Laphroaig 10 Years Old
 3. Bowmore 15 Years Old
 4. Auchentoshan 18 Years Old
 5. Glenfarclas 21 Years Old
 6. Bunnahabhain 18 Years Old
 7. Glen Grant 18 Years Old
 8. The Balvenie 21 Years Old
 9. Glenmorangie 18 Years Old
 10. The Dalmore 12 Years Old

Tyto whisky jsou ideální pro zkušené degustátory, protože mají komplexní chutě a vůně, které mohou být prozkoumány. Navíc mají vyšší cenu.

Nejširší nabídka WHISKEY v AKCI

Skotská whisky pro začátečníky

Skotská whisky je něco, co nelze přehlédnout. Nezáleží na tom, zda jste whisky milovník nebo nováček v této oblasti, je tu spousta skotských whisky, ze kterých si vyberete. Nejlepší skotské whisky pro začátečníky jsou následující: Glenfiddich 12, The Macallan 12, Ardbeg 10, Dalwhinnie 15, Glenmorangie 10, Balvenie DoubleWood 12, The Glenlivet 12, Oban 14, Lagavulin 16 a Laphroaig 10. Tyto whisky jsou všechny vysoce kvalitní, a tak jsou ideální pro váš první dobrodružství do skotské whisky. Pijte je s mírou a užijte si je!

Tento článek je určen pro začátečníky ve světě skotské whisky. Pomůže jim pochopit, jakou whisky vybrat, ať už jde o jejich první láhve, nebo o dárek pro milovníka whisky. (Hlavní myšlenky článku: 10 nejlepších skotských whisky pro začátečníky; tipy na výběr whisky dle chutí a požadavků; informace o cenách whisky a jejich kvalitě).

Kategorie: Whiskey

Klidně sdílej!

David Tomas

Rád se věnuji různým fyzickým aktivitám, jako je například horolezectví nebo bungee jumping. Když si ale chci odpočinout, nejraději se procházím po horách nebo si užívám pohodu s přáteli při sklence dobrého alkoholu. Můj největší koníček ale jsou hodinky. Mám rád kvalitní mechanické hodinky a rád je sbírám. Je to pro mě způsob, jak relaxovat a zároveň si užívat krásu a precizní zpracování těchto předmětů.